Below is a list of Libertarians currently running for office in the state of Florida

Candidate Office Sought Election Date
George Bailey Tolomato Community Development District, Seat 1  Nov 6
J. Mark Barfield Volusia Soil & Water Conservation District, Seat 5  Nov 6
 Wayne Barricklow Martin County Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
Jordan Blake Bosserman Suwannee County Conservation District Group 4  Nov 6
Martha Bueno West Kendall Community Council  Nov 6
Anthony “Tony” Busby St Cloud City Council, Seat 2  Nov 6
Riquet Caballero State Representative – District 108  Nov 6
Martha Carter Madison County Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
Gregory Caudill Alachua County CommissionNov-18  Nov 6
 James Chipman Bartram Springs Community Development Distrct, Seat 2  Nov 6
John Cumming Indian River County Soil and Water Conservation District, Seat 5  Nov 6
 Jonathan Dearman Santa Fe Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
Eduardo Dominguez South Dade Soil and Water Conservation District  Nov 6
Shawn Elliott Indian River County Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
 Terry Fredrick Santa Fe Soil and Water Conservation Distrct, Seat 3  Nov 6
Matthew French Holley-Navarre Fire Protection District, Seat 1  Nov 6
Joseph Hannoush State Representative – District 25  Nov 6
David Henderson Hardee County Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
Justin Hilderbrandt Bradford County Soil and Water Conservation District, Seat 2  Nov 6
James Howell  Madison County Soil and Water Conservation District, Seat 3  Nov 6
Matt Hulsey Sampson Creek Community Development District, Seat 1  Nov 6
 Gregory Jones Meadow Pointe IV Community Development District, Seat 1  Nov 6
 Joshua Joscelyn Gilchrist County Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
Phil Kimball Oakstead Community Development District, Seat 1  Nov 6
Shaun Kunz Seminole County Soil and Water Conservation District  Nov 6
Jack Lance Suwannee County Conservation District, Seat 2  Nov 6
Steven Milligan Bradford County Soil and Water Conservation District, Seat 4  Nov 6
Marcos Miralles Keys Cove Community Development District, Seat 1  Nov 6
John Philip Olivadoti, Jr Brevard Soil and Water Conservation District, Group 4  Nov 6
Joe Onofre Oviedo City Council, Seat IV  Nov 6
Chris Rose, II Alachua County Soil and Water Conservation District  Nov 6
Derek Ryan Orange County Soil and Water Conservation District  Nov 6
John Shuey Collier Mosquito Control District Seat 2  Nov 6
Joanna Liberty Tavares State Senate, District 4  Nov 6
Jason K. Thompson Hardee County Soil and Water Conservation District, Seat 2  Nov 6
Thomas Warfel Hamilton County Soil and Water Conservation District, Seat 1  Nov 6
 Joseph Whittington  South Dade Soil and Water Conservation District  Nov 6
Wesley Wilson, Jr. Volusia Soil and Water Conservation District, Seat 3  Nov 6
Clayton Woodard Hamilton County Soil and Water Conservation District, Seat 3  Nov 6

This list was updated as of Sept. 24, 2018. If you have questions, please Contact Us.